ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Безпідвальні споруди та підвали, що часто використовуються, повинні якісно утеплюватись. Найпростіший спосіб утеплити підлогу це пінопласт Століт™ марки ПСБ-С-25. Умовно поверхня підлоги поділяється на дві зони: I і II. Якщо рівень підлоги нижчий за рівень поверхні грунту на 1 м — всю підлогу приймаємо за зону II. В зоні I опір теплопередачі приймаємо як Rg=0,5 м2 С°/Вт а взоні II не більше Rg max = 0,57z +0,09 м.кв. С°/Вт де z — висота верхнього рівня підлоги від рівня грунтових вод.

Опір теплопередачі грунту в залежності від ширини зони II

Ширина зони II в м Rg м2 С°/Вт.
6 0,9
8 1,0
10 1,1
15 1,5
20 1,7
25 2,0
55 3,6
75 5,2
більше 100 5,7

В приватних будинках, суспільних та промислових спорудах підлоги на грунті в опалюваних приміщеннях повинні бути ізольовані додатковим шаром теплоізоляції шириною мінімум 1 м по периметру прилягання підлоги до зовнішніх стін.

Сума опору тепловтратам шарів підлоги та теплоопору грунту не повинні перевищувати наступні величини:

Складники
теплоопору
Rmin м2 С°/Вт.0,9
Температура
+8 С° < t < + 16 C° t > +16 C°
Шари підлоги, теплоізоляція
стіна або фундамент
(Зона I)
1,0 1,5
Шари підлоги та
прилягаючий грунт
(Зона II)
без вимог 1,5
Утеплення підлоги на грунті

1.Бокова стіна 2.Ізолююча полоса 3.Покриття підлоги 4.Бетонна стяжка 5.Гідроізоляція 6.Пінопласт ПСБ-С-25 2х5 см 7.Бетонна підоснова 8.Утрамбований пісок 9. Грунт

Рекомендації з виконання

 1. Підоснова має бути чистою, сухою, без значних нерівностей.
 2. підлоги на грунті обов’язково виконуються з гідроізоляцією, наприклад зварним руберойдом.
 3. В підлогах на перекриттях можна використовувати як вологозахисний шар-поліетиленову плівку товщ. мін. 0,2 мм.
  або руберойд. Полоси гідроізоляції вкладаються з напуском 10 см та виводом вверх на стіни по периметру підлоги на 10 — 15 см. вище рівня цілої підлоги.
 4. По периметру всієї підлоги слід встановити ізолюючу полоску. Підлога (стяжка, утеплювач, верхній шар) повинна бути відокремлена від зовнішньої стіни, труб. Полоска повинна впиратись в підоснову і за висотою дорівнювати висоті всіх шарів підлоги.
 5. Плити пінопласту починають вкладати з кута щільно притискаючи одна до одної. Наступний ряд слід починати з половини плити для зміщення швів між плитами. Рекомендується вкладати пінопласт у два шари з зміщенням швів в рівнях — так можна повністю уникнути містків холоду. Містків холоду можна повністю уникнути використовуючи пінопласт з фрезерованим краєм ”шип-паз”.
 6. Останні плити в рядах необхідно вирізати трішечки більшими за розмірами та монтувати з деяким зусиллям.
 7. Після того, як увесь пінопласт викладено, його покривають захисним шаром з поліетиленової плівкі 0,2 мм або руберойду з напуском в 10 см та виводом країв вверх по стіні над площиною підлоги.
 8. На викладені таким чином верстви теплоізоляції виливають бетонний розчин. Заливка повинна мати густу консистенцію і містити крихтовий наповнювач діаметром до 8 мм. Стяжку виконують з цементу марки 200 і вище. Мінімальна товщина стяжки — 4 см. Розчин вливають поміж направляючі рейки і після затвердіння затирають за допомогою рідкого цементного розчину. Допуски горизонтального відхилення не повинні бути більшими 5 мм. Основу підлоги необхідно убезпечити від навантажень протягом перших 3-х днів. В процесі затвердіння за підлогою слід ”доглядати” перші 10 днів час від часу зволожуючи її, не допускати пересихання. Підлоги в приміщеннях понад 30 м.кв. ділять на сегменти по 10 м.кв. для уникнення в ході робіт небажаних деформацій та складок.
 9. Для підвищення механічної стійкості підлоги стяжку армують металосіткою або лугостійкою сіткою з склопластику.
 10. Після повного висихання підлоги обрізають края ізолюючих матеріалів -плівки та руберойду. По тому монтують паркет (керамічну плитку, ламінат, тощо).
  В системах ”тепла” підлога слід звернути увагу на вимоги щодо монтажу виробника системи підігріву. В промислових приміщеннях та приміщеннях з великими механічними навантаженнями монтаж підлоги з утепленням виконують аналогічно описаному вище. Використовують пінопласт марки ПСБ-С-35.

Мінімальна товщина пінопласту марки 25 для ізоляції підлоги на грунті — 8 см, рекомендована товщина — 10 см.

Ми пропонуємо вам купити недорогий пінопласт в Хмельницькому. В нашому магазині ви зможете заказати листи любої щільності та товщини.

УТЕПЛЕННЯ ПІДЛОГИ НА ҐРУНТІ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *